Břitva 6/8 Böker Schwarzgold

6/8 karbonová dutá břitva s americkou hlavou a střenkami z bahenního dubu

Skladem
Kód: 1418
Značka: Böker
7 680 Kč
Kategorie: Nové břitvy
Záruka: 2 roky
Výrobce: Böker
Šířka čepele: 6/8″
Výbrus čepele: Dutý
Tvar hlavy čepele: Americká
Materiál střenek: Dřevo
Země původu: Německo

6/8 karbonová dutá břitva s americkou hlavou a střenkami z bahennho dubu má čepel zdobenou zlacením a povlakem z Rutheni.

Ruthenium je chemický prvek se symbolem Ru a atomovým číslem 44. Jedná se o extrémně tvrdý platinový kov, který se používá jen ve velmi malé míře. Je velmi vzácný a byl objeven v roce 1844 chemikem Karlem Ernstem Clausem v sibiřských platinových rudách. Těžba ruthenia je komplikovaná a nákladná, světová produkce se pohybuje v rozmezí pouze 20 tun ročně. Ruthenium se používá mimo jiné k potahování čepelí a dává jim nesrovnatelný antracitově zbarvený, ale hedvábný lesk.

Dřevo obchodované pod názvem "bahenní dub" se používá při výrobě nožů k výrobě vysoce kvalitních rukojetí nože. Nejedná se o "živé" dřevo, ale o dřevo dubů, které byly v rašeliniště uzavřeny dlouhou dobu.

Dubové kmeny se často vyskytují v rašeliništích, bažinách a na březích řek a jezer, která zde byla často uzavřena několik století nebo dokonce tisíciletí. Tyto "rašelinové duby" se vyskytují zejména v oblastech, kde byly kdysi rozsáhlé rašeliniště a bažiny, a to i ve střední Evropě, kde ve středověku byly rašeliniště a bažiny stále rozšířené. Kmeny rašelinových dubů, které se dnes používají, jsou až 8 500 let staré. Bogové duby jsou subfosilní struktury: jsou to tedy pozůstatky živých organismů, ve kterých proces fosilizace ještě nebyl zcela dokončen - na rozdíl od fosilií, které jsou obvykle starší než 10 000 let.

Díky výskytu těchto dubů v rašeliništích a bažin nebo močálů na březích řek a jezer se kyselina tříslová z dubového dřeva kombinuje se solemi železa obsaženými ve vodě, což má za následek silné skvrny dubového dřeva. Barva dřeva se může lišit od kmene k kmeni a může se pohybovat od světle šedé až žluté a hnědé až po tmavě černé odstíny. Barva bahenního dubu je proto nepravidelná a různorodá. Další charakteristikou tohoto rašelinového dubu je, že jeho dřevo je většinou velmi tvrdé, ačkoli tvrdost také silně závisí na stáří a podmínkách skladování použitého kmene. S bažinovými duby se obecně snadno pracuje.

Díky zajímavému mnohostrannému zbarvení bylo dřevo rašelinového dubu po staletí zpracováváno na nábytkové dýhy. Použití jako masivní dřevo je méně běžné. Váhy pro nože na rukojeti vyrobené z dubového dubu jsou považovány za zvláště ušlechtilé.

Tato dutá břitva je určena jako břitva finišerka pro poslední holení a je dodávána v rafinovaném průhledném prezentačním displeji s certifikátem pravosti a individuálním sériovým číslem. 

Každá zde nabízená břitva je osobně zkontrolována zkušeným břitevníkem. Je rozbalena, prohlédnuta a v případě potřeby naostřena na speciálních brusných kamenech (finiš na kameni Shapton K0711 Ha No Kuromaku Ceramic Whetstone Murasaki - grit 30 000), obtáhnuta na řemeni, zakonzervována a znovu pečlivě zabalena. Tato břitva je tedy dokonale ostrá, krájí vlas a je tak připravena k tomu nejlepšímu oholení, jaké jenom břitva může poskytnout

 

Další info:

logo

 

 

 

Kvalitní německé břitvy z vysoce uhlíkové oceli značky Böker.

Začátek výroby nožů a břitev v městečku Remscheid v oblasti Solingenu se počítá od dvacátých let 17. století. Firmu Böker založili bratři Herman a Robert v roce 1829 a už koncem roku 1830 pracovalo ve firmě 64 kovářů, 47 brusičů a mnoho pomocného personálu. Týdenní produkce byla 2000 kusů. Později byla firma Böker přestěhována do Solingenu.

Nyní firma vyrábí svou produkci v Německu, USA a Argentině a u některých modelů používá marketingovou značku MAGNUM. Firma Böker sama vyvíjí nové typy a konstrukce, na kterých se podílí světoznámí designéři. Důraz je především kladen na výběr kvalitních materiálů.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení