Péče o břitvu

Dobře se o svoji břitvu starejte. I tu nejlepší břitvu lze poměrně jednoduše zničit nepozorností a nedbalostí ze strany majitele. Životnost břitvy závisí zcela na péči, kterou jí věnujete. Nebuďte k břitvě lhostejní a bude vás provázet celý život.

Zabraňte korozi

Za každou cenu musíte zabránit korozi, obzvlášť korozi ostří, které rezaví rychleji než ostatní části břitvy. Malé rezavé místečko na delikátní linii ostří způsobí změknutí a drolení kovu, které zkazí břitvu, pokud se celá čepel zcela nepřebrousí. V takovém případě ale vždy hrozí, že nové ostří se nepovede dostatečně vybrousit a když, stejně broušením přijdete o kus čepele a břitva se vám bude doslova ztrácet před očima. 

 

Konzervování a skladování břitvy

Nikdy břitvu neodkládejte, dokud nebyla důsledně osušena nejlépe papírovou ""vlaštovkou" z ubrousku, nejlépe však z toaletního papíru. Ani to ale nezajistí, aby byla dokonale suchá, proto ji nechejte malou chvíli schnout na vzduchu, dokud se malé částečky vlhkosti neosušené toaletním papírem zcela nevypaří. Teprve poté můžete břitvu nakonzervovat vhodným olejem a uložit do krabičky či pouzdra s tím, že až jí příště vytáhnete, bude v dobré kondici.

 

Břitva je nástroj, který může sloužit několika generacím břitevníků, ale:

  1. Čepel je z kalené oceli a tudíž velice choulostivá a křehká, vyvarujte se proto pádů břitvy zejména na dlaždičky; čepele ani střenky to nemají rády a mohou prasknout.
  2. Břitvu myjte maximálně v tak teplé vodě, ve které sami udržíte ruku. Voda kolem 50°C už břitvě škodí, teplota nad 70°C mění strukturu oceli nevratně. Anebo ji raději nemyjte vůbec. Vlhkými prsty setřete pěnu a toaletním papírem vyleštěte do sucha. Pozor na ostří čepele, to pouze o papír otírejte podobně, jako byste břitvu obtahovali na řemenu. Vyhněte se i laserování čepele, podle mých zkušeností laserový paprsek zvlní jemné ostří, vyžíhá jej navždy a vybrousit již nelze. 
  3. A jak napsáno výše - po každém umytí čepel i prostor mezi střenkami vzorně osušte a čepel nezapomeňte - a to bezpodmínečně - nakonzervovat nejlépe kameliovým olejem či Ballistolem, bohatě ale postačí i minerální olej M22. Břitva je vyrobena z vysokouhlíkové oceli a tak koroduje v řádu hodin.
  4. Pokud již břitva v průběhu holení "nebere", v žádném případě ji znovu neobtahujte na řemeni, nechejte ji ležet a použijte břitvu jinou; při holení se břitvě o vousy či vlasy zvlní ostří a i lehce zvlněné ostří vám při obtahování bezpečně zůstane na řemeni, ostří tak velice rychle ubývá a zkracuje se interval, než musí břitva znovu na kameny. Po použití nechejte vysušenou a nakonzervovanou břitvu v ideálním případě 3 dny odpočívat, aby se ostří srovnalo.
  5. Ukládejte svou břitvu na místo, kde není vlhko. Koupelna nemusí být vždy ideální místnost.
  6. Pokud břitvu uchováváte v koženém pouzdře, zajistěte, aby nenasáklo vlhkost, která by mohla břitvě ublížit.
  7. Břitvu používejte zásadně a jen k holení vousů, vlasů, chlupů a chloupků lidského těla 

 

Nejlepší jsou břitvy od zkušeného břitevníka

Každá zde nabízená břitva je osobně zkontrolována zkušeným břitevníkem. Je rozbalena, prohlédnuta a v případě potřeby naostřena na speciálních brusných kamenech (finiš na kameni Shapton K0711 Ha No Kuromaku Ceramic Whetstone Murasaki - grit 30.000), obtáhnuta na řemeni a zakonzervována. Všechny naše břitvy jsou dokonale ostré, krájí vlas a jsou připravené k tomu nejlepšímu oholení, jaké jenom břitva může poskytnout.

 

Odborné broušení břitev na speciálních brusných kamenech

Nejen k břitvám zakoupených v našem obchodě poskytujeme servis. Když se vám břitva používáním otupí a holit už bude všelijak, naostříme vám ji, aby holila opět bezvadně. 

 

Tyto rady berte i jako návod k použití břitvy. Záruka, která je u každého produktu dva roky, se u břitev nevztahuje na otupení vzniklá používáním břitvy a na mechanická poškození vzniklá jinak, než právě a jen používáním břitvy k holení.

Video: Jak se správně starat o břitvu

Video: Vyčištění břitvy po použití

Mohlo by vás zajímat:

 

 

Zpět do obchodu