Starožitné břitvy, Strana 4

Starožitné repasované břitvy dnes už málo známých značek a břitvy nikoliv nové, které prošly rukama nejednoho autentického břitevníka, jsou jedinečné historické kousky z minulého století, které mají svůj příběh, svoji rukodělnou hodnotu a patinu starých krásných věcí.

Nabízené břitvy jsou z nejkvalitnější anglické Sheffield oceli, legendární španělské oceli, švédské oceli, dále "Silberstahl" oceli, nejlepší německé verze anglické Sheffield oceli a špičkové německé karbonové oceli ze slavného nožířského města Solingen. Já osobně preferuji Sheffield ocel, je jednoduše nejlepší, soudě podle broušení, ostření, používání i vzhledem k ceně; Perlami mezi všemi břitvami jsou ovšem španělské břitvy Filarmónica, které bohužel cenou mohou přesáhnout možnosti kdekoho z nás. Názory se jistě mohou lišit.

Všechny břitvy jsou zkontrolovány, na kamenech naostřeny, zakonzervovány a přestože se jejich stáří a kolikrát více než třicetileté  používání na jejich vzhledu nějak projevilo, nejedna naše starožitná břitva může být cenově přijatelným dárkem a každá jedna je současně užitným nástrojem, který bude další desetiletí sloužit.

Omluvte, prosím, málo kvalitní fotografie, které mají poskytnout pouze základní info o nabízeném; zboží si můžete s výkladem a školením prohlédnout v Mladé Boleslavi. Tel. +420 607 776 543

 

 

P6150001.
Tip
10 350 Kč

Nejlepší 8/8 plnědutá břitva je koncipovaná pro tak hladké oholení, jaké si nedokáže představit vůbec nikdo. Moje vlastní zkušenost.

1271
Filarmonicka červená
11 890 Kč

Nejlepší 8/8 dutá břitva je koncipovaná pro tak hladké oholení, jaké si nedokáže představit vůbec nikdo. Moje vlastní zkušenost.

1569
Revusir
Tip
10 850 Kč

Dutá 8/8 břitva Solingen se střenkami z černého bůvolího rohu

1269
Břitva 9/16 Sheffield England
3 480 Kč

Starožitná 9/16 břitva Sheffield England v originálním stavu s klínovým výbrusem, americkou hlavou a plastovými střenkami.

927
Nahoru
67 položek celkem