Břitevnická poradna

Dobře míněné kolegiální rady, tipy a návody pro všechny Břitevníky nebo lidi, kteří by se chtěli začít holit břitvou. Věnujte prosím zvýšenou pozornost zejména správnému výběru břitvy, nejvíce však obtahování břitvy na řemeni a v žádném případě nepodceňujte údržbu břitvy, aby vaše kráska dělala radost při holení nejenom vám, ale i vašim vnukům.

 

Osobní odborné rady, informace a konzultace:

 

Vzhledem k tomu, že většina mužů, kteří si chtějí břitvu nejen zakoupit, ale chtějí se břitvou i pravidelně holit, s břitvou žádné zkušenosti nemá, nově nabízím bezplatné instruktážní školení, které probíhá v Mariánském Údolí u Olomouce, kde si veškeré zde nabízené produkty můžete také prohlédnout a zakoupit. 

 

 

 

Obtahování břitvy na řemeni

Ptáte se, jak správně obtahovat břitvu na řemeni? Zvláštní, jak jednoduchá to otázka a jak se odpovědi na ní od každého břitevníka liší. Popíšu tedy, jak obtahuji břitvy před každým holením já:

Zdůrazňuji před holením, nikoliv v průběhu holení, ani po oholení, jak kdekdo doporučuje. Po použití by měla umytá, osušená a naolejovaná břitva jako dítko po krmení pěkně v klidu odpočívat. Když nejsem spokojený s ostrostí při holení, odložím ji a použiju břitvu jinou.

Péče o břitvu

Dobře se o svoji břitvu starejte. I tu nejlepší břitvu lze poměrně jednoduše zničit nepozorností a nedbalostí ze strany majitele. Životnost břitvy závisí zcela na péči, kterou jí věnujete. Nebuďte k břitvě lhostejní a bude vás provázet celý život.

Výběr břitvy

"Jakou břitvu si vybrat?" napadne jistě každého břitevníka, který přešlapuje, váhá a rozhoduje se pro svoji první. Kritérií pro výběr je celá řada, vůbec nejdůležitější ale je, aby byla břitva ostrá. Tupou břitvou se nikdo dobře neoholí.

 

Nejdůležitější pro výběr břitvy jsou tyto faktory: kvalita a tvrdost použité oceli, která rozhoduje o možné míře nabroušení, hloubka výbrusu čepele pro různé typy, tvrdost a délků vousů často souvisí s velikostí (šířkou) čepele; širokou čepel lze na rozdíl od úzké vybrousit do nejtenčího ostří. Tvar hlavy čepele a materiál střenek jsou už spíše otázkou vkusu každého břitevníka. 

Holení břitvou

"Jsou Kluci, kteří se neholí. Jsou Pánové, kteří se holí z donucení. Muži se holí břitvou."   Jen málo věcí v životě je skutečně obtížných, když člověk ví, jak na to. Holení břitvou není žádná výjimka. Umění holit se břitvou lze se naučit s dostatkem vůle a potřebnými praktickými znalostmi. Proto bych vám na tomto místě rádi poskytli návody, rady a informace o holení břitvou a také pro všechny břitevníky zdarma ke stažení E-knihu Holení: snadno a rychle:   Holení: snadno a rychle  (PDF ke stažení)   Tato kniha je věnována všem mužům, kteří zažíva...

4 položek celkem
Zpět do obchodu