Břitevnická poradna

Dobře míněné kolegiální rady, tipy a návody pro všechny Břitevníky nebo lidi, kteří by se chtěli začít holit břitvou. Věnujte prosím zvýšenou pozornost zejména správnému výběru břitvy, nejvíce však obtahování břitvy na řemeni a v žádném případě nepodceňujte údržbu břitvy, aby vaše kráska dělala radost při holení nejenom vám, ale i vašim vnukům.

 

Osobní odborné rady, informace a konzultace:

 

Vzhledem k tomu, že většina mužů, kteří si chtějí břitvu nejen zakoupit, ale chtějí se břitvou i pravidelně holit, s břitvou žádné zkušenosti nemá, nově nabízím bezplatné instruktážní školení, které probíhá v Mariánském Údolí u Olomouce, kde si veškeré zde nabízené produkty můžete také prohlédnout a zakoupit. 

 

 

 

Obtahování břitvy na řemeni

Ptáte se, jak správně obtahovat břitvu na řemeni? Zvláštní, jak jednoduchá to otázka a jak se odpovědi na ní od každého břitevníka liší. Popíšu tedy, jak obtahuji břitvy před každým holením já.

Zdůrazňuji před holením, nikoliv v průběhu holení, ani po oholení, jak kdekdo doporučuje. Po použití by měla umytá, osušená a naolejovaná břitva jako dítko po krmení pěkně v klidu odpočívat. Když nejsem spokojený s ostrostí při holení, odložím ji a použiju břitvu jinou.

Správná péče o břitvu

Dobře se o svoji břitvu starejte. I tu nejlepší břitvu lze poměrně jednoduše zničit nepozorností a nedbalostí ze strany majitele. Životnost břitvy závisí zcela na péči, kterou jí věnujete. Nebuďte k břitvě lhostejní a bude vás provázet celý život.

Výběr břitvy

"Jakou břitvu si vybrat?" napadne jistě každého břitevníka, který přešlapuje, váhá a rozhoduje se pro svoji první. Kritérií pro výběr je celá řada a je také dobré vědět, jak otestovat ostrost zakoupené břitvy. Tupou břitvou se totiž nikdo dobře neoholí.

 

Nejdůležitější pro výběr břitvy jsou tyto faktory: kvalita a tvrdost použité oceli, která rozhoduje o možné míře nabroušení, hloubka výbrusu čepele pro různé typy, tvrdost a délků vousů často souvisí s velikostí (šířkou) čepele; širokou čepel lze na rozdíl od úzké vybrousit do nejtenčího ostří. Tvar hlavy čepele a materiál střenek jsou už spíše otázkou vkusu každého břitevníka. 

Holení břitvou

"Jsou kluci, kteří se neholí. Jsou pánové, kteří se holí z donucení. Muži se holí břitvou."   Chcete patřit mezi nás? Jen málo věcí v životě je skutečně obtížných, když člověk ví, jak na to. Holení není žádná výjimka. Umět se holit břitvou se dá snadno naučit s dostatkem vůle a potřebnými praktickými znalostmi. Proto bychom vám na tomto místě rádi poskytli návody, rady a informace o holení břitvou a také pro všechny břitevníky zdarma ke stažení E-knihu Holení: snadno a rychle. Elektronická kniha E-kniha Holení: snadno a rychle (PDF ke stažení) Tato kniha je věno...

4 položek celkem