Poradna

Dobře míněné kolegiální rady, tipy a návody pro všechny Břitevníky nebo lidi, kteří by se chtěli začít holit břitvou.

 

Jak obtahovati Břitvu na řemeni?

Ptáte se, jak správně obtahovat Břitvu na řemeni? Zvláštní, jak jednoduchá otázka a jak se odpovědi na ní od každého břitevníka liší. Popíšu tedy, jak obtahuji Břitvy před holením já.

Zdůrazňuji před holením, nikoliv v průběhu holení, ani po oholení, jak kdekdo doporučuje. Po použití by měla umytá, osušená a naolejovaná Břitva jako dítko po krmení pěkně v klidu odpočívat. Když nejsem spokojený s ostrostí při holení, odložím ji a použiju Břitvu jinou...

Výběr břitvy

"Jakou břitvu si vybrat?" napadne jistě každého břitevníka, který váhá a rozhoduje se. Kritérií pro výběr je celá řada a je také dobré vědět, jak otestovat ostrost břitvy.

Nejdůležitější pro výběr břitvy jsou tyto faktory: kvalita a tvrdost použité oceli, která rozhoduje o možné míře nabroušení, hloubka výbrusu čepele pro různé typy a tvrdost vousů, velikost čepele podle zkušeností s používáním břitvy a stylu holení, tvar hlavy čepele a materiál střenek je už spíše otázkou vkusu každého břitevníka.

 

Správná péče o břitvu

                   Dobře se o svoji břitvu starejte. I tu nejlepší břitvu lze poměrně jednoduše zničit nepozorností a nedbalostí ze strany majitele. Životnost břitvy závisí zcela na péči, kterou jí věnujete. Nebuďte k břitvě lhostejní a bude vás provázet celý život.

 

Holení břitvou

Jsou kluci, kteří se neholí. Jsou pánové, kteří se holí z donucení. Muži se holí břitvou. Chcete patřit mezi nás?

Jen málo věcí v životě je skutečně obtížných, když člověk ví, jak na to. Holení není žádná výjimka. Umět se holit břitvou se dá snadno naučit s dostatkem vůle a potřebnými praktickými znalostmi. Proto bychom vám na tomto místě rádi poskytli návody, rady a informace o holení břitvou a také pro všechny břitevníky zdarma ke stažení E-knihu Holení: snadno a rychle (PDF) ...

4 položek celkem