Poradna

Dobře míněné kolegiální rady, tipy a návody pro všechny Břitevníky nebo lidi, kteří by se chtěli začít holit břitvou.

 

Výběr břitvy

Jakou břitvu si vybrat napadne jistě každého břitevníka, který váhá a rozhoduje se. Kritérií pro výběr je celá řada a je také dobré vědět, jak otestovat ostrost břitvy.

Nejdůležitější pro výběr břitvy jsou tyto faktory: kvalita a tvrdost použité oceli, která rozhoduje o možné míře nabroušení, hloubka výbrusu čepele pro různé typy a tvrdost vousů, velikost čepele podle zkušeností s používáním břitvy a stylu holení, tvar hlavy čepele a materiál střenek je spíše už otázkou vkusu každého břitevníka...

Správná péče o vaši břitvu

                   Dobře se o svou břitvu starejte. I tu nejlepší břitvu lze poměrně jednoduše zničit nepozorností a lhostejností ze strany majitele. Životnost břitvy závisí zcela na péči, kterou jí věnujete. Pokud se o ní budete správně starat, vydrží vám na celý život.

Nikdy ji neodkládejte, pokud nebyla důsledně osušena nejlépe vlaštovkou z ubrousku nebo toaletního papíru. Ani to ale nezajistí, aby byla dokonale suchá, proto ji nechte chvíli schnout na vzduchu, dokud se malé částečky vlhkosti neosušené toaletním papírem nevypaří. Poté můžete břitvu nakonzervovat např. kameliovým olejem a odložit do krabičky s tím, že až jí příště vytáhnete, bude v dobré kondici.

Holení břitvou

Jsou muži, kteří se neholí. Jsou muži, kteří se holí z donucení. A pak jsou muži, kteří se holí břitvou. Chcete patřit mezi nás?

Jen málo věcí v životě je skutečně obtížných, když člověk ví, jak na to. Holení není žádná výjimka. Umět se holit břitvou se dá snadno naučit s dostatkem vůle a potřebnými praktickými znalostmi. Proto bychom vám na tomto místě rádi poskytli návody, rady a informace o holení břitvou a také pro všechny břitevníky zdarma ke stažení E-knihu Holení: snadno a rychle (PDF) ...

3 položek celkem