Správná péče o vaši břitvu

                   Dobře se o svou břitvu starejte. I tu nejlepší břitvu lze poměrně jednoduše zničit nepozorností a lhostejností ze strany majitele. Životnost břitvy závisí zcela na péči, kterou jí věnujete. Pokud se o ní budete správně starat, vydrží vám na celý život.

Nikdy ji neodkládejte, pokud nebyla důsledně osušena nejlépe vlaštovkou z ubrousku nebo toaletního papíru. Ani to ale nezajistí, aby byla dokonale suchá, proto ji nechte chvíli schnout na vzduchu, dokud se malé částečky vlhkosti neosušené toaletním papírem nevypaří. Poté můžete břitvu nakonzervovat např. kameliovým olejem a odložit do krabičky s tím, že až jí příště vytáhnete, bude v dobré kondici.

Zabraňte korozi

Za každou cenu musíte zabránit korozi, obzvlášť korozi ostří, které rezaví rychleji než ostatní části břitvy. Malé rezavé místečko na delikátní linii ostří způsobí změknutí a drolení kovu, které zkazí břitvu, pokud se celá čepel zcela nepřebrousí. V takovém případě ale vždy hrozí, že nové ostří se nepovede dostatečně vybrousit a když, stejně broušením přijdete o kus čepele a břitva se vám bude doslova ztrácet před očima.

Břitva je nástroj, který může sloužit několika generacím břitevníků, ale

  1. Břitva je z kalené oceli a tudíž velice choulostivá, vyvarujte se proto jejích pádů zejména na dlaždičky, břitvy to nemají rády a v čepelích mohou prasknout.
  2. Břitvu myjte maximálně v tak teplé vodě, ve které sami udržíte ruku. Voda kolem 50°C už břitvě škodí, teplota nad 70°C mění strukturu oceli nevratně.
  3. Po každém umytí břitvu vzorně osušte a nezapomeňte ji - a to bezpodmínečně - nakonzervovat nejlépe kameliovým olejem, bohatě ale postačí i minerální olej M22. Břitva je vyrobena z vysokouhlíkové oceli a tak koroduje v řádu hodin.
  4. Pokud již břitva v průběhu holení "nebere", v žádném případě ji neobtahujte na řemeni, nechejte ji ležet a použijte břitvu jinou; při holení se břitvě o vousy či vlasy zvlní ostří a i lehce zvlněné ostří vám při obtahování používané břitvy bezpečně zůstane na řemeni a břitvy potom velice rychle ubývá a zkracuje se tak interval, než musí znovu na kameny. Po použití nechejte vysušenou a nakonzervovanou břitvu v ideálním případě alespoň 3 dny odpočívat, aby si ostří srovnala.
  5. Ukládejte svou břitvu na místo, kde není vlhko. Koupelna nemusí být vždy ideální místnost.
  6. Pokud břitvu uchováváte v koženém pouzdře, zajistěte, aby nenasáklo vlhkost, která by mohla břitvě ublížit.
  7. Břitvu používejte zásadně a jen k holení vousů, vlasů a chloupků lidského těla.

Nejlepší jsou břitvy od zkušeného břitevníka

Každá zde nabízená břitva je osobně zkontrolována zkušeným břitevníkem. Je rozbalena, prohlédnuta a v případě potřeby naostřena na speciálních brusných kamenech (finiš na kameni Shapton K0711 Ha No Kuromaku Ceramic Whetstone Murasaki - grit 30.000), obtáhnuta na řemeni a zakonzervována. Všechny naše břitvy jsou dokonale ostré, krájí vlas a jsou připravené k tomu nejlepšímu oholení, jaké jenom břitva může poskytnout.

Broušení - ostření břitev

K břitvám zakoupených v našem obchodě poskytujeme i následný servis. Když se vám břitva používáním otupí a holit už bude všelijak, naostříme vám ji, aby holila opět bezvadně. 

Tyto rady berte jako návod k použití břitvy. Záruka, která je u každého produktu dva roky, se u břitev nevztahuje na otupení vzniklé používáním břitvy a na mechanická poškození vzniklá jinak, než právě a jen používáním břitvy k holení.

Video: Jak se správně starat o břitvu

Video: Vyčištění břitvy po použití