Břitva 5/8 Ralf Aust bahenní dub - zdobená

Kvalitní břitva značky Ralf Aust ručně vyráběná v německém Solingenu, čepel 5/8 palce z nejlepší oceli, se španělskou hlavou a střenkami z bahenního dubu

Skladem
Kód: 1363
Značka: Ralf Aust
5 720 Kč
Kategorie: Nové břitvy
Záruka: 2 roky
Výrobce: Ralf Aust
Šířka čepele: 5/8″
Výbrus čepele: Polodutý
Tvar hlavy čepele: Španělská
Materiál střenek: Dřevo
Země původu: Německo

Krásná německá ruční práce z města Solingen. Čepel 5/8 se španělskou hlavou a gravírovaným hřbetem je vyrobená z nejkvalitnější vysokouhlíkové oceli a na čepeli má vyleptán znak tohoto věhlasného výrobce.

Střenky z bahenního dubu vynikají vysokou tvrdostí a odolností proti vlhkostí.

Díky výskytu těchto dubů v rašeliništích a bažin nebo močálů na březích řek a jezer se kyselina tříslová z dubového dřeva kombinuje se solemi železa obsaženými ve vodě, což má za následek silné skvrny dubového dřeva. Barva dřeva se může lišit od kmene k kmeni a může se pohybovat od světle šedé až žluté a hnědé až po tmavě černé odstíny. Barva bahenního dubu je proto nepravidelná a různorodá. Další charakteristikou tohoto rašelinového dubu je, že jeho dřevo je většinou velmi tvrdé, ačkoli tvrdost také silně závisí na stáří a podmínkách skladování použitého kmene. S bažinovými duby se obecně snadno pracuje.

Díky zajímavému mnohostrannému zbarvení bylo dřevo rašelinového dubu po staletí zpracováváno na nábytkové dýhy. Použití jako masivní dřevo je méně běžné. Váhy pro nože na rukojeti vyrobené z dubového dubu jsou považovány za zvláště ušlechtilé.

Půldutý výbrus zrcadlově vyleštěné čepele je určen pro holení středně tvrdých a tvrdých vousů, elegantně s ním oholíte i celou hlavu.
Břitva je dodávána v černé stylové krabičce.

Ralf Aust je jednou z mála společností v Solingenu, která stále vyrábí břitvy ve své staré tradiční řemeslné podobě. Břitvy jsou vyráběny ručně z nejkvalitnější uhlíkové oceli v 60ti výrobních krocích.

Každá zde nabízená břitva značky Ralf Aust je osobně zkontrolována zkušeným břitevníkem. Je rozbalena, zkontrolována a v případě potřeby naostřena na kamenech (finiš na kameni Shapton K0711 Ha No Kuromaku Ceramic Whetstone Murasaki - grit 30.000), obtáhnuta na řemeni, zakonzervována a znovu pečlivě zabalena. Tato konkrétní břitva je tedy dokonale ostrá, krájí vlas a je tak připravena k tomu nejlepšímu oholení, jaké jenom břitva může poskytnout.

Další info:

Břitvy Ralf Aust logo

Ralf Aust je jednou z mála společností ve městě Solingenu, která stále vyrábí břitvy ve své staré tradiční řemeslné podobě. Břitvy jsou vyráběny ručně z nejkvalitnější uhlíkové oceli v 60-ti výrobních krocích. Půl dutý výbrus čepele je primárně určen pro první holení středně tvrdých vousů,  dutý pak pro poslední holení dohladka. Rozdíl mezi polodutou a dutou je u této značky nesnadné určit, když každý kus je originál a lze tak zařadit podobně  "nestejné" břitvy do  jiných "škatulí".

Proto se mne ptejte, na co chcete,  já co  budu vědět, odpovím.

 

Děkuji.

 

JHWS

Zpět do obchodu